herb Gminy Dębe Wielkie
facebook
  • 18-19 czerwca 2016 – III MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SMAKÓW W LIWIE…

W tegorocznym turnieju smaków zgłoszona przez gminę Dębe Wielkie NALEWKA ŻÓŁĘDZIOWA Jolanty Pitury z Dębego Wielkiego zajęła III miejsce w konkursie „Gościniec z podróży” – najlepszy regionalny podarunek kulinarny z podróży szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego Warszawa – Wilno. Nagrodę osobiście odebrał Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, któremu jury również pogratulowało zaangażowania gminy Dębe Wielkie w rozwój oraz promocję Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego.

  • 20 lipca 2016 – Światowe Dni Młodzieży

Gmina Dębe Wielkie uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Adama Mickiewicza  na stoisku LOT Wielkiego Gościńca Litewskiego przy stoisku Marszałka Województwa Mazowieckiego….gdzie serwowała pielgrzymom z różnych stron świata – Dębską Kawę Żołędziową, jak zwykle zaciekawiała, intrygowała, inspirowała swoim smakiem… by wspólne poznanie się miało w tle wyjątkowy zapach, smak i zapisało się w pamięci na dłużej…

  • 30 lipca 2016 – Dni Drohiczyna – Na szlaku Kuchni Wschodniej Polski

odwiedzający Drohiczyn mogli tutaj spróbować specjałów lokalnej kuchni Wschodniej Polski oraz skosztować Dębskiej Kawy Żołędziówki, która produkowana jest właśnie na Podlasiu w Korycinach znanej i cenionej w Polsce i za granicą firmie zielarskiej Mirosława Angielczyka „Dary Natury”. Tutaj również znajduje się warte odwiedzenia agroturystyczne gospodarstwo, w którym zapach, dźwięk oraz widoki napawają radością, spokojem oraz miłością do natury.

poszerzamy horyzonty…

Co ma wspólnego Dębska Kawa Żołędziówka z Fryderykiem Chopinem? To już wiemy z historii, że ów muzyk był jej wielkim smakoszem. Natomiast – co łączy Dębską Kawę Żółędziówkę z Warszawską Syrenką? Otóż – jak donoszą wieści z kraju i ze świata – MAZOWSZE – brzmi odpowiedź J Oba produkty uczestniczą w promocji Mazowsza – Projektu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pt. „MODA NA MAZOWSZE”. Po raz drugi dębski produkt promocyjny miał przyjemność być obecny z Lokalną Organizacją Turystyczną Wielki Gościniec Litewski na targach – tym razem – łódzkich pt. „Regiony Turystyczne Na Styku Kultur”.  Stoisko mazowieckie swoim wystrojem, designerskim wyposażeniem,  zapachem naszej kawy, ponadto zorganizowanymi wieloma atrakcjami, animacjami, konkursami, miało ten wyjątkowy zmysłowy i pełen pasji charakter, który przyciągał tłumy. Jesteśmy świadkiem i uczestnikiem wspaniałej idei –  budowania tożsamości mazowieckiej, której jesteśmy przecież częścią. Nie zapominając oczywiście o większym projekcie jakim jest Szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego, który prężnie się rozwija od Warszawy do Wilna we współpracy z gminą Dębe Wielkie.

w świątecznym klimacie …

W okresie przedświątecznym Dębska Kawa Żołędziówka miała swoją premierę handlową.  Na Targu Wielkanocnym „STRAGAN SENDOMIERSKI” organizowanym w Mińsku Mazowieckim przez Muzeum Ziemi Mińskiej można było nabyć –  wyczekiwany tak przez wielu smakoszy – nasz produkt. Podmiotem handlowym Dębskiej Kawy Żołędziówki jest Gościniec Goździejewski – Punkt Informacji Turystycznej z małą gastronomią, mieszczący się w Kątach Goździejewskich, leżący bezpośrednio przy trasie Warszawa-Węgrów, tym samym na szlaku WGL. Już  wkrótce delektować się będzie można kawą z żołędzi nie tylko w punktach gastronomicznych na terenie gminy Dębe Wielkie, ale również na Szlaku Chopinowskim, a w przyszłości na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego. Tymczasem na każdej gminnej imprezie każdy może spróbować i zasmakować owego specjału z żołędzi z aromatyczną nutą przypraw.

zostaliśmy docenieni…

na Walnym Zebraniu Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski na zamku w Liwie, który odbył się 7 marca 2016r. oraz podczas konferencji pt. „Szlak Wielki Gościniec Litewski szansą na promocję regionu”, która odbyła się 4 kwietnia 2016r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsk Mazowieckim – kilkakrotnie gmina Dębe Wielkie została pochwalona i doceniona za zaangażowanie oraz rozwój produktu….

na zdrowie….

Według literatury zielarskiej składniki zawarte w kawie żołędziówce mogą działać wzmacniająco na żołądek, wątrobę i śledzionę dając przy tym uczucie sytości. Kawa pomaga zlikwidować zaburzenia jelitowe. Również jest polecana osobom osłabionym, po przebytych chorobach oraz jako środek ogólnie wzmacniający. Zachęcamy oczywiście do lektury i polecamy na zdrowie !!!