herb Gminy Dębe Wielkie
facebook

 

plakat

Szanowni Państwo,

25 maja 2024 r. na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej im. Stanisława Wójcika w Cegłowie odbędzie się charytatywne wydarzenie wspierające akcję 12 godzin dla życia. Jego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna – Kulturoteka w Cegłowie wraz z Fundacją dla Transplantacji i Gminą Cegłów.

12 Godzin dla Życia to wyjątkowa inicjatywa społeczna, której celem jest zbiórka pieniędzy na aparaturę OCS Heart TransMedics – obecnie jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu serca.

Koszt aparatury to ponad 1 mln zł. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązanie pozwala niemal 3-ktornie wydłużyć czas przydatności organu do wszczepienia. W odróżnieniu do wielu krajów Europy Zachodniej, w Polsce nadal korzystamy z przestarzałej metody transportu w lodzie, która umożliwia wykonanie przeszczepu w ciągu zaledwie 4 godziny. Dzięki aparaturze OCS Heart transplantolodzy zyskują aż 12 godzin.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w opisywanym przedsięwzięciu.

Link do wydarzenia na Facebook’u:

https://www.facebook.com/events/1669226266950802/

plakat


 

Forum Gospodarcze Gminy Wiązowna, które odbędzie się już 20 czerwca, jest organizowane od lat, aby wzmocnić relacje oraz współpracę pomiędzy samorządem a organizacjami działającymi na terenie gminy. W tym roku swoją obecnością zaszczyci nas gość specjalny – specjalistka od etykiety dr Irena Kamińska-Radomska.

Dr Irena Kamińska-Radomska jest wykładowcą uniwersyteckim i trenerką, mentorką, osobowością telewizyjną i założycielką firmy szkoleniowej The Protocol School of Poland. Wystąpiła również w roli mentorki w programie telewizji TVN „Projekt Lady”.

Wiedzę z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety biznesu oraz wystąpień publicznych zdobywała w Waszyngtonie pod okiem największych, międzynarodowych ekspertów w tej dziedzinie. Doktorat z dziedziny stosunków międzynarodowych świadczy o ogromnej wiedzy, którą posiada oraz o przygotowaniu merytorycznym do prowadzenia szkoleń i wykładów.

Poprowadziła kilkaset wystąpień z zakresu komunikacji międzyludzkiej, etykiety biznesu, dress code’u, międzykulturowego protokołu oraz wystąpień publicznych. Prowadzi zajęcia oraz szkolenia z protokołu międzynarodowego.

Jest także autorką wielu artykułów oraz książek, m.in.: „Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji”, „Kultura biznesu. Normy i formy”, „Współczesna etykieta biznesu w codziennej praktyce w Polsce”, „Dress code dla kobiet” (współautorka), „Jak zostać damą” (współautorka), „Kilka lekcji o wychowaniu” oraz „Wyjątkowe Święta”.

Dr Irena Kamińska-Radomska na Forum Gospodarczym Gminy Wiązowna opowie zebranym gościom o „Etykiecie biznesu”. Wiedza z tego zakresu jest coraz bardziej potrzebna w biznesie, dlatego niezmiernie się cieszymy, że nasz gość podzieli się z przedsiębiorcami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Serdecznie zapraszamy na Forum Gospodarcze Gminy Wiązowna, które odbędzie się 20 czerwca w hotelu Mercure Wiązowna Brant w Majdanie (ul. Równa 20). Zgłoszenia udziału prosimy kierować na adres: sekretariat@wiazowna.pl lub telefonicznie 22 512 58 01.

Więcej informacji na temat Forum Gospodarczego Gminy Wiązowna znajdą Państwo na stronie tuwiazowna.pl

plakat


Informacja o naborze na obóz

Komenda Hufca ZHP „Mazowsze” Mińsk Mazowiecki zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat na obóz harcerski do Lubiatowa. W obozie mogą wziąć udział dzieci spoza ZHP.

W tym roku odbędą się trzy turnusy:

Turnus 1 -1.07.2024 r. – 12.07.2024 r.

Turnus 2 – 13.07.2024 r. – 24.07.2024 r.

Turnus 3 – 25.07.2024 r. – 5.08.2024 r.

 

Przy wpłacie do 5 czerwca kwota obozu wynosi 1990 zł, przy wpłacie po 5 czerwca 2200 zł.

 

Zapisy w Komendzie Hufca ZHP “Mazowsze” Mińsk Mazowiecki

Kościelna 3, 05-300 Mińsk Mazowiecki,

w godzinach 10-17 od poniedziałku do czwartku.

Tel. 25 758 26 40

Więcej informacji na stronie:https://minsk.zhp.pl/oboz-w-lubiatowie/

Zapraszamy!”

​Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!

pwd. Klaudia Brześkiewicz

plakat


Powiatowy Test Wiedzy Ekonomicznej

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim zaprasza do udziału w Powiatowym Teście Wiedzy Ekonomicznej, którego szkoła jest organizatorem. Test jest organizowany po raz ósmy. Adresowany jest w szczególności do lokalnych przedsiębiorców, samorządowców, uczniów szkół średnich, nauczycieli, przedstawicieli mediów, rodziców.

Do udziału zapraszamy uczestników indywidualnych lub drużyny 2-osobowe. Udział Państwa w teście wzbogaci nasze przedsięwzięcie i pozytywnie wpłynie na rangę. Pragniemy bowiem, aby idea tego konkursu przetrwała i stała się inspiracją do popularyzacji wiedzy ekonomicznej w powiecie mińskim.

Test odbędzie się 15 marca 2024 roku. Liczymy na współpracę.

REGULAMIN VIII POWIATOWEGO TESTU WIEDZY EKONOMICZNEJ


 

Kulturomaniak 2024

Tegoroczna edycja Kulturomaniaka zbliża się wielkimi krokami, dlatego z radością pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Przeglądzie organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Mrozach.

XVIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2024″ ma charakter konkursowy, skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Konkurs przeprowadzany jest w czterech kategoriach merytorycznych: plastyka, teatr, śpiew, taniec.

Przegląd już po raz ósmy przyjmie formę dwuetapową w kategoriach: teatr, śpiew, taniec. W pierwszym etapie komisja konkursowa wyłoni najlepsze prezentacje na podstawie nadesłanych nagrań, które można przesyłać wraz z dokumentami zgłoszeniowymi do piątku 5 kwietnia br.

Termin dostarczania prac plastycznych upływa we wtorek 30 kwietnia br.

Przesłuchania odbędą się w dniach 13-18 maja br., zaś finał w niedzielę 26 maja br.

Szczegóły w załączonym regulaminie.

Do zobaczenia w Mrozach! :)

Kulturomaniak

Kulturomaniak


 

07.06.2023

Projekt Ministerstwa Obrony Narodowej pt.: ,,Samoobrona Kobiet-zaufaj wojsku”

Plakat projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pt.: ,,Samoobrona Kobiet-zaufaj wojsku”

Plakat projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pt.: ,,Samoobrona Kobiet-zaufaj wojsku”

 

 

 

 

 

 

 

 


Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza 10 czerwca 2023 r. o godz. 16.00 na plac przy tramwaju konnym w Mrozach na widowisko przedstawiające rekonstrukcję bitwy pod Kuflewem w czasie Powstania Styczniowego. Bitwa została stoczona 27 października 1863 r. z wojskami rosyjskimi przez oddział powstańczy pod dowództwem Kazimierza Kobylińskiego w lesie pomiędzy Kuflewem a Piasecznem. Rekonstrukcję przygotuje Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Bajka” w barwach 6 Pułku Strzelców Konnych im. Wielkiego Hetmana Koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Weźmie w niej udział ok. 100 rekonstruktorów odgrywających piechotę i kawalerię oddziałów wojsk rosyjskich i polskich według scenariusza przewidującego przemarsz wojsk powstańczych, odpoczynek oddziału w lesie i rozbicie obozowiska, zatrzymanie się w karczmie seciny Kozaków Dońskich, wypad w kierunku powstańców i ich wyparcie z lasu. Przed bitwą odbędą się pokazy jazdy konnej i musztry kozaków, a po rekonstrukcji będzie można zwiedzać teren bitwy, na którym zostanie zrekonstruowana XIX-wieczna wioska. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1864-1864”.

Plakat rekonstrukcji Bitwy pod Kuflewem

Plakat rekonstrukcji Bitwy pod Kuflewem